Symposium Acoustics Point Pods

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: SYMPOSIUM ACOUSTICS
  • Dostępność: Sprzedaż wyłącznie w salonie stacjonarnym
  • szt.
  • Cena netto: 699,19 zł / szt. 860,00 zł / szt.
  • Oblicz

**** Autoryzowany dealer produktów SYMPOSIUM ACOUSTICS ****


Symposium Acousics Point Pods - akcesoria antywibracyjne - stopki - 3 szt.

Point Pods są przystępnym rozwiązaniem na doposażenie komponentów w efektywne, poprawiające funkcjonowanie, urządzenie kontroli wibracji.


Opis

Point Pod jest smukłą, mini-platformą Symposium i mierzy jedynie 2’’x 3’’ (5 x 7,6cm), przy grubości 0.315’’ (8mm). Górę i spód stanowią tutaj warstwy ręcznie wykonanej, polerowanej stali nierdzewnej, a wewnątrz umieszczono trzy odrębne warstwy specjalnie wyselekcjonowanych materiałów, które wytłumiają i absorbują energię mechaniczną z minimalnym odbiciem i charakterystyką zwłoki czasowej.

Zastosowanie

Point Pods są idealne do zastosowania przy niewielkich komponentach aktywnych, jak mini-procesory cyfrowe i źródła zasilania lub kolumny głośnikowe. Doskonale się również sprawdzają przy odwróconym ustawieniu Rollerblocków, ponieważ ich powłoka z nierdzewnej stali, okazuje się wystarczająco twarda, przy bezpośrednim kontakcie z kulką Rollerblocka. Point Pods są najbardziej efektywne, kiedy bezpośrednio stykają się z obudową komponentu. W podstawowym zastosowaniu, wykazują efektywność, kiedy są umieszczane pod spodem lub na górze urządzenia – albo w obu miejscach jednocześnie. Wspaniale się również sprawdzają, kiedy większe bądź wyższe urządzenia izolacyjne okazują się nieodpowiednie, czy też niepraktyczne, co ma miejsce np. w szafkach wyposażeniowych z ograniczoną przestrzenią pionową. Są doskonałe przy użyciu na drewnianych podłogach, jako podkładki pod kolce i stożki, aby nie niszczyły one powierzchni i mogą być stosowane jednocześnie ze sprzęgami Precision lub Rollerblockami, aby uzyskać całościowo lepszy efekt dźwiękowy, gdyż zapewniają bardziej neutralną podstawę wsparcia. Point Pods bardzo efektywnie współpracują z kolumnami głośnikowymi; w takiej aplikacji, poprawiają dźwięk wskutek wytłumienia wibracji obudowy, wywołujących zniekształcenia intermodulacyjne zwrotnic głośnikowych.

"Mieliście absolutną rację – Point Pods wspaniale się spisały wytłumiając wibracje i rezonanse obecne w gramofonie ClearAudio! Rezultat: piękna rozdzielczość (bębny brzmią jak bębny, gitary brzmią – cóż - dosłownie jak piękny instrument w rękach mistrza), a bas, wow, to nie jest już przepełniony i hałaśliwy bas, jaki był przedtem, ale bas, który brzmi w głębszy i bardziej zwarty sposób. Przepraszam, że mówię jak dziecko, które właśnie dostało wymarzoną zabawkę."
R.P., Singapore

Ustawienie

Point Pods należy używać jako urządzenie wytłumiające, przy komponentach z niewielką obudową; okażą się niezwykle efektywne w poprawieniu dynamiki, tonalnego charakteru, etc.

 
Urządzenie objęte gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis

Cena nie obejmuje urządzeń pokazowych prezentowanych na zdjęciach