Anthem P2 - salony w Katowicach i Toruniu zapraszają - kupuj u najlepszych!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: ANTHEM
  • Dostępność: Zapytaj sprzedawcę
  • szt.
  • Cena netto: 15 039,84 zł / szt. 18 499,00 zł / szt.
  • Oblicz

**** Autoryzowany dealer produktów ANTHEM ****


Anthem P2 - 2 - kanałowa końcówka mocy

 

W życiu podziwiamy „serce”. Gdy mówimy, że ktoś ma serce mamy na myśli pasję, duszę i hart. Anthem całkowicie się z tym zgadza. Za każdą prezentację muzyczną czy filmową  odpowiedzialny jest wzmacniacz – zatem  jest on również sercem systemu! Jego zadanie jest równie krytyczne jak zestawów głośnikowych, a celem jest wygenerowanie delikatnego muzycznego detalu w jednej chwili, by w drugiej uderzyć z siłą i brutalnością filmowego huraganu. 
Najcudowniejsze utwory muzyczne potrzebują czystej, mocy bez zakłóceń aby zbliżyć je do ich naturalnego muzycznego źródła. Z kolei filmowe efekty specjalne potrzebują olbrzymich zapasów stabilnej wysoko-prądowej mocy, aby dać im życie i energię! W rzeczywistości, prawdziwie udana prezentacja dźwiękowa wymaga „serca”.

Bez wysiłku – nasze wzmacniacze posiadają możliwości perfekcyjnego grania na niskich poziomach jak również bardzo głośno. Wyjątkowo czysto, bez zniekształceń i z detalami. 

Wzmacniacze P2 i P5 idealnie znajdują swoją rolę w najwyższej jakości dwu-kanałowych systemach jak również w najbardziej wymagających 7.1 kanałowych systemach kina domowego.

Serce wzmacniacza leży w jego konstrukcji, i to tutaj wzmacniacze P2 i P5 ukazują swoją high-endową budowę.
Naszym wkładem w najwyższej klasy konstrukcję są wielowarstwowe ręcznie konstruowane układy płyt z grubymi dwuuncjowymi miedzianymi ścieżkami; olbrzymie, niezależne źródła zasilania z odpowiednio zestrojonymi zasilaczami toroidalnymi dla każdego kanału; czternaście silnych bipolarnych końcówek wyjściowych dla każdego kanału; masywnymi radiatorami chłodzącymi i bez-bezpiecznikową konstrukcją. To tylko część z całej listy konstrukcyjnej.

Wzmacniacze P2 i P5 wygrywają dźwiękową konkurencję z najlepszymi wzmacniaczami w każdej cenie.

NAJWYŻSZEJ KLASY KONSTRUKCJA MONO: MNIEJ PRZESŁUCHÓW, WIĘCEJ MOCY!

Konstrukcyjnie, wzmacniacze P2 i P5 są niezależnymi, mocnymi wzmacniaczami monoblokowymi. Każdy kanał jest niezależny i posiada własną szklano-epoksydową płytę układów i radiator. Każdy kanał korzysta również z własnego niezależnego zasilacza. Ponieważ nie ma żadnego bezpośredniego połączenia audio pomiędzy kanałami, przesłuchy są całkowicie wyeliminowane. Niezależnie od tego czy pracuje jeden czy wiele kanałów, nie ma żadnej straty w jakości – nawet, gdy wszystkie kanały pracują z pełną mocą !
Zakres częstotliwości każdego z kanałów jest wyjątkowy. Obraz muzyki jest pełny i perfekcyjnie szczegółowy, a wielokanałowa scena jest zaskakująca neutralna, wielowymiarowa i realistyczna.
Modułowa budowa wzmacniacza zwiększa jego trwałość.

OPATENTOWANE ROZWIĄZANIE STOPNIA WEJŚCIOWEGO

Wzmacniacze P2 i P5 korzystają z naszego opatentowanego rozwiązania dotyczącego wejścia  - różniącego się znacząco od klasycznych stopni wejściowych. 
Osiem nisko-szumowych bipolarnych końcowek wejściowych, ręcznie dobieranych dla perfekcyjnego dopasowania, jest skonfigurowanych w komplementarne aktywnie-doładowane kaskadowe ustawienie.  Tubowe otuliny zainstalowane na każdej parze wejściowej gwarantują najlepsze prowadzenie ciepła. Wszystko to redukuje zniekształcenia i zapewnia wyjątkowo płaską charakterystykę częstotliwości dźwięku oraz perfekcyjne pasmo i trwałość.

MASYWNE TOROIDALNE TRANSFORMATORY: SŁYSZALNA RÓŻNICA!

Niskooporowe toroidalne zasilacze o nisko-profilowej konstrukcji, jeden dla każdego kanału wzmacniacza, zawsze dostarczają ciągłą i czystą moc bez zakłóceń.  
Są tak ukształtowane, żeby zminimalizować działanie strumienia pola magnetycznego i są zestrojone w celu minimalizacji zniekształceń. Sekwencyjnie kontrolowane miękkie włączenie znacznie redukuje przejściowe zaniki mocy w czasie włączania.


NIEZALEŻNE ZASILANIE DOSTARCZA MAKSYMALNEJ MOCY I NOWY SUPER NISKI POZIOM ZNIEKSZTAŁCEŃ

W uwagi na wysoki koszt związany z stosowaniem niezależnych zasilaczy wiele high-endowych konstrukcji ma tylko jeden zasilacz – nieregulowany i stały dla wszystkich stopni wejściowych i wyjściowych. Skutkami takiego rozwiązania są redukcje w maksymalnej mocy wyjściowej i całkowitej efektywności podczas pracy wszystkich kanałów jednocześnie. Stałe ładowanie i rozładowywanie kondensatorów filtrujących zasilacza może spowodować przedostanie się szumów do ścieżki audio. Anthem wybrał bedziej kosztowną ale zdecydowanie bardziej efektywną, czystszą konstrukcję zasilania z zmniejszonymi zniekształceniami.
Każdy kanał wzmacniacza jest zasilany dwoma oddzielnymi i autonomicznymi liniami zasilania z oddzielnych uzwojeń zasilacza. Regulowane wysoko-prądowe zasilanie w stopniu zasilacza oraz specjalistycznie zaprojektowany stopień wyjściowy pozwalają uzyskać wysoką efektywność. Wzmacniacze P2 i P5 potrafią dostarczać stabilnej, ciągłej mocy przy maksymalnym obciążeniu, niezależnie od ilości kanałów, które aktualnie pracują. 

CZTERNAŚCIE KOŃCÓWEK WYJŚCIOWYCH NA KANAŁ

To co czyni z wzmacniacza perfekcyjnym urządzeniem do odtwarzania muzyki I kina domowego jest bezpośrednio związane z ilością wysokiej jakości, wysoko-prądowych końcówek mocy na stopniu wyjściowym. Podczas gdy niektórzy producenci tną koszty w tym zakresie, nasi konstruktorzy zastosowali czternaście dużych bipolarnych końcówek mocy na każdy kanał. Rezultatem jest olbrzymia rezerwa prądu i niezrównana trwałość wzmacniacza.
 

2 UNCJOWE ŚCIEŻKI NA RĘCZNIE KONSTRUOOWANYCH PŁYTKACH UKŁADÓW

Nasze dwuwarstwowe FR-4 szklano-epoksydowe płyty układów posiadają platynowane otwory łączące i grube 2 uncjowe miedziane ścieżki. Gwarantuje to niespotykanie niski poziom zniekształceń i zwiększoną protekcję przed strumieniem energii elektromagnetycznej.

 


DUŻE, POZŁACANE TERMINALE KABLI GŁOŚNIKOWYCH

Wyprodukowane przez nas, duże, pozłacane terminale zapewniają pełną, ciągłą moc w każdym zakresie. Charakteryzują się prostotą użytkowania oraz umożliwiają użycie dużych konektorów kabli.
 KILKA TRYBÓW WŁĄCZENIA/WYŁĄCZENIA

Wzmacniacze P2 i P5 mogą być włączane i wyłączane na trzy sposoby: ręcznie, za pomocą przycisku zasilania na przednim panelu; zdalnie, za pomocą wejścia 12V na tylnym panelu; lub automatycznie przez nasz opatentowany układ.
System automatycznie rozpoznaje sygnał wejściowy na każdym kanale i włącza go, lub wyłącza 20 minut po ciągłym braku sygnału.KONSTRUKCJA “BEZ-BEZPIECZNIKOWA”

Dzięki eliminacji bezpieczników w układzie zasilania, wzmacniacze P2 i P5 są bezpośrednio połączone z bankiem kondensatorów zasilaczy. To powoduje, że impedancja wyjściowa jest wyjątkowo niska i więcej mocy jest dostępnej dla wzmacniacza i w konsekwencji dla kolumn głośnikowych. Nawet, gdy obciążymy wzmacniacze nisko impedancją kolumn, brzmienie jest wciąż perfekcyjnie doskonałe.
Jeżeli nastąpi zwarcie, nasz przerywacz linii zasilania zadziała – nie ma potrzeby wymiany bezpieczników.
Z kolei układ zasilania w stanie czuwania jest chroniony przez automatycznie kasujący się termorezystor. 
Konstrukcja wzmacniaczy Anthem wykorzystuje przerywacze linii zasilania dla każdego kanału, są one umiejscowione w łatwym do użycia i widocznym miejscu.

PRAWDZIWE WEJŚCIA RCA i XLR!

Trój trybowy przełącznik na tylnym panelu wzmacniaczy umożliwia przełączenie wejścia RCA, profesjonalnej jakości XLR oraz tłumionego wejścia z korekcją balansu XLR (dla przedwzmacniaczy, które tego wymagają).
Pozłacane złącza RCA i XLR zapewniają najwyższą jakość sygnału wejściowego.
Nasz w pełni buforowany, podwójnie zbalansowany stopień wejściowy XLR zapewnia najniższy z możliwych poziom szumów i zniekształceń. 

DUŻE RADIATORY

Komputerowo modelowane, duże radiatory zajmują powierzchnię 7,258 cm2 dla każdego kanału. Ciepło jest przekazywane w sposób efektywny i szybki. To z kolei eliminuje potrzebę stosowania hałaśliwych wentylatorów.
Czujnik termiczny dla każdego radiatora zapewnia bezpieczną temperaturę pracy.

 

ZAPROJEKTOWANE I ZBUDOWANE W AMERYCE PÓŁNOCNEJ


Elegancka aluminiowa obudowa i boczne aluminiowe uchwyty są dopełnieniem ciężkiej płyty montażowej wykonanej ze stali (12 awg) oraz aluminiowych radiatorów.
Niebieskie diody i eleganckie wykończenie panelu przedniego dodają high-endowego uroku.

 

ADVANCED LOADING MONITORING (ALM)

Układ ALM chroni czułe komponenty wyjściowe urządzeń poprzez stałe monitorowanie temperatury, napięcia i prądu, aby zapewnić optymalną i długotrwałą wydajność i jakość. ALM jest całkowicie nieinwazyjny – nie znajduje się w torze sygnału i włącza się wyłącznie w ekstremalnych sytuacjach, aby chronić wzmacniacz przed uszkodzeniami poprzez utrzymywanie bezpiecznego poziomu pracy wszystkich komponentów wyjściowych.

 
 


Specyfikacja:

 

Typ / Konstrukcja 2-kanałowa końcówka mocy
Liczba kanałów 2
Moc wyjściowa na kanał / impedancja 325W / 8ohm
500W / 4ohm
675W / 2ohm
Złącza wejściowe analogowe 2 x RCA
2 x XLR zbalansowane
Pasmo przenoszenia 20Hz - 20kHz (+0, -0.15dB)
5Hz - 100kHz (+0, -2dB)
Stosunek sygnał-szum 125dB
Funkcje / wyposażenie • Advanced Load Monitoring (ALM)
• Trigger: 1 x wejście , 1 x wyjście
• Automatyczne wł./wył.
Zużycie energii 1800W
Wymiary (W x S x G) 23.8 x 49 x 57.2 cm
Waga 34 kg / szt.

Urządzenie objęte gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis